Köp bil och / eller sälj din bil till oss på Riddermark Bil. Vi har öppet på telefon 8-24 alla 7 dagar i veckan. Varmt välkommen!

Vill du jobba hos oss? Se våra lediga tjänster

Online Sales

Välkommen till Riddermark Store to Door. Vi är som en e-handel - fast bättre! Nu har du möjlighet att köpa bil från hela vårt sortiment var i landet du än bor. Du genomför köpet helt och hållet online. Våra kunniga onlinesäljare på Store to Door hjälper dig med dina frågor och funderingar, samt med all administration och tråkigt pappersarbete. På det sättet kombinerar du bekvämligheten med en e-handel med vår personliga service vilket ger dig möjligheten att göra en trygg bilaffär hemifrån soffan. Unika fördelar till dig som Store to Door-kund: - Hemleverans i hela landet. - 7 dagars ånger- och bytesrätt. - Expressleverans till din dörr inom 48h. För att ta del av erbjudandet måste du alltså genomföra ditt köp genom en Store to Door säljare. Det vill säga, köpa din bil online, utan att besöka en av våra bilhallar.

Öppettider

Mån - Fre: 09:00 - 19:00

Lördag: 10:00 - 18:00

Söndag: 10:00 - 16:00

Gustavslundsvägen 18, 167 51, Bromma sverige@riddermarkbil.se 08-572 140 03
Säljledning

Morgan Hedquist

Head of Sourcing & Online Sales

morgan.hedquist@riddermarkbil.se
Store to door

Kevin Berg

Försäljning

073-527 05 06 kevin.berg@riddermarkbil.se

Oskar Sunding

Försäljning

070-605 88 03 Oskar.sunding@riddermarkbil.se

Marcus Wistedt

Försäljning

079-098 36 12 marcus.wistedt@riddermarkbil.se

Olivia Jaber

Försäljning

072-142 90 84 olivia.jaber@riddermarkbil.se

Felix Luthander

Försäljning

072-143 61 67 felix.luthander@riddermarkbil.se

Leila Jaber

Försäljning

072-146 13 34 leila.jaber@riddermarkbil.se

Miranda Höglund

Försäljning

072-085 76 03 miranda.hoglund@riddermarkbil.se

Jennie Rydholm

Försäljning

072-146 64 85 jennie.rydholm@riddermarkbil.se

13

Butiker

2200

Alltid minst 2200 bilar i lager

250

Engagerade medarbetare

Med förtroende från

AAA's logotyp
Recos logotyp
Gasellprisets logotyp

Gör som över 150 000 kunder, byt bil hos oss

Butikernas öppettider

Mån-fre: 09:00-19:00

Lördag: 10:00-18:00

Söndag: 10:00-16:00

Företagsinformation

Riddermark Bil AB

Gustavslundsvägen 18

167 51 Bromma

MAIL: info@riddermarkbil.se TEL: +46 (0)8 590 930 40

ORG. NR: 556750-7693