Köp bil och / eller sälj din bil till oss på Riddermark Bil. Vi har öppet på telefon 8-24 alla 7 dagar i veckan. Varmt välkommen!

Huvudkontor

I Alvik Strand, Bromma, ligger vårt huvudkontor i Stockholm

Öppettider

Mån - Fre: 09:00 - 19:00

Lördag: 10:00 - 18:00

Söndag: 10:00 - 16:00

Gustavslundsvägen 18, 16751, Bromma kundservice@riddermarkbil.se 08-590 930 40
Huvudkontor

Adam Fredborg

Regional Sales Director

adam.fredborg@riddermarkbil.se

Morgan Hedquist

Head of Sourcing & Online Sales

morgan.hedquist@riddermarkbil.se

Johan Pettersson

Regional Sales Director

johan.pettersson@riddermarkbil.se

Gustav Thuman

Head of Sales

gustav.thuman@riddermarkbil.se

Petter Östmark

Produktionsansvarig Kungsängen

073-546 87 44 petter.ostmark@riddermarkbil.se
Inköp

Erika Norr

Head of valuation

Erika.Norr@riddermarkbil.se

Lavin Barzani

Inköp Transportbilar

073-509 64 82 lavin.barzani@riddermarkbil.se

Felix Medersten

Key Account Manager Företag

076-723 45 35 felix.medersten@riddermarkbil.se
Business Support

Sandra Elmberg

HR Manager

08-27 77 57 sandra.elmberg@riddermarkbil.se

Sandra Vainikka

Redovisningsansvarig

08-27 77 57 sandra.vainikka@riddermarkbil.se

Sabina Masood

Ekonomiassistent

08-27 77 57 sabina.masood@riddermarkbil.se

Frida Elmberg

Ekonomiassistent

08-27 77 57 frida.elmberg@riddermarkbil.se

Chris Müller

Ekonomiassistent

08-27 77 57 chris.muller@riddermarkbil.se

Annika Dahlberg

Ekonomiassistent

08-27 77 57 annika.dahlberg@riddermarkbil.se
Affärsutveckling

Anders Forssman

Drift & Säkerhetschef

anders.forssman@riddermarkbil.se

Idalina Santamäki

Kvalitetschef 

073-050 02 57 idalina.santamaki@riddermarkbil.se

Carl-Adam Georgenson

Affärsutveckling

carl-adam.georgenson@riddermarkbil.se

Peter Dunder

IT-Driftchef

070-698 91 15 peter.dunder@riddermarkbil.se

Jonas Björkman

Affärsutveckling

jonas.bjorkman@riddermarkbil.se

Filip Danielsson

Affärsutveckling

076-006 65 65 filip.danielsson@riddermarkbil.se
VD

Alexander Riddermark

VD

alexander.riddermark@riddermarkbil.se

13

Butiker

2200

Alltid minst 2200 bilar i lager

250

Engagerade medarbetare

Med förtroende från

AAA's logotyp
Recos logotyp
Gasellprisets logotyp

Gör som över 150 000 kunder, byt bil hos oss

Butikernas öppettider

Mån-fre: 09:00-19:00

Lördag: 10:00-18:00

Söndag: 10:00-16:00

Företagsinformation

Riddermark Bil AB

Gustavslundsvägen 18

167 51 Bromma

MAIL: info@riddermarkbil.se TEL: +46 (0)8 590 930 40

ORG. NR: 556750-7693