Bilhandlare / Bilfirma i Järfälla | Riddermark Bil
Angående COVID-19
Vi erbjuder idag hemleverans av din bil till hela Sverige för dig som vill.
Vi säkerställer att all vår personal är symtomfri varje dag, såväl säljare som chaufförer detta för ert och vårt bästa. Läs mer här!

Järfälla

Med plats för över 350 bilar är Järfälla vårt givna huvudkontor i Stockholm.

Här finner du förutom försäljningen våra olika avdelningar för Inköp och Ekonomi.

Öppettider
mån-fre: 09.00-19.00
lör-sön : 10.00-16.00
För särskilda öppettider: Se längst ned på sidan

Veddestavägen 2, 175 62 Järfälla

Försäljning: 010-330 74 00
Försäljning

Farhad Shakely

Driftledare

073-5002337

farhad.shakely@riddermarkbil.se

Petra Rhawi

Petra Rhawi

Försäljning

076-696 49 47

petra.rhawi@riddermarkbil.se

Oguzhan Cigel

Oguzhan Cigel

Försäljning

070-226 91 42

ogge.cigel@riddermarkbil.se

Kendal Morell

Kendal Morell

Försäljning

076-696 78 96

kendal.morell@riddermarkbil.se

Max Schjelderup

Max Schjelderup

Försäljning

076-6984027

max.schjelderup@riddermarkbil.se

Dimitry

Dimitri Antsutkin

Försäljning

073-521 24 99

dmitri.antsutkin@riddermarkbil.se

Adam

Adam Fredborg

Försäljningschef

adam.fredborg@riddermarkbil.se

Sirwan Sabah

Sirwan Sabah

Försäljning

073-530 72 55

sirwan.sabah@riddermarkbil.se

Joakim Ericsson

Joakim Ericsson

Driftledare

070-698 97 93

joakim.ericsson@riddermarkbil.se

Inköp
Carl-Adam Georgensson

Carl-Adam Georgensson

Inköpschef

077-071 02 00

carl-adam@riddermarkbil.se

Sten Åke Ryden

Sten Åke Rydén

Uppdragsförsäljning

070-698 89 79

sten-ake@riddermarkbil.se

Vikien Wartan

Vikien Wartan

Inköp företag

070-210 38 93

vikien.wartan@riddermarkbil.se

Fabian Lagerblad

Nicklas Oscarsson

Inköp Transportbilar

070-378 89 50

nicklas.oscarsson@riddermarkbil.se

Business Support
Klas Höjer

Klas Höjer

Redovisningschef

08-277 757

klas@riddermarkbil.se

Sandra Elmberg

Sandra Elmberg

Ekonomiassistent

08-277 757

sandra.elmberg@riddermarkbil.se

Sandra Vainikka

Sandra Vainikka

Ekonomiassistent

08-277 757

sandra.vainikka@riddermarkbil.se

Sabina Masood

Sabina Masood

Ekonomiassistent

08-277 757

sabina.masood@riddermarkbil.se

Frida Elmberg

Frida Elmberg

Ekonomiassistent

08-277 757

frida.elmberg@riddermarkbil.se

Övriga
Idalina Santamaki

Idalina Santamäki

Kvalitetschef 

073-050 02 57

idalina@riddermarkbil.se


Anders Forssman

Expansionsansvarig

anders.forssman@riddermarkbil.se

Henrik Grunning

Henrik Grunning

Head of sales

henrik.grunning@riddermarkbil.se


Petter Östmark

Produktionsansvarig Kungsängen

073-546 87 44

petter.ostmark@riddermarkbil.se

Affärsutvecklare
Karl Tyren

Karl Tyrén

karl@riddermarkbil.se

VD
Alexander Riddermark

Alexander Riddermark

alexander@riddermarkbil.se